depilacja laserowa laserland

Laserowy zawrót głowy

Depilacja laserowa to aktualnie  jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Kobiety borykające się z wieloma problemami związanymi z owłosieniem, coraz chętniej korzystają z możliwości rozwiązania ich na dłużej.

Fizyczny świat depilacji

Fototermoliza zachodząca w czasie naświetlania wiązką laserową powoduje trwałe uszkodzenie cebulki włosowej włosa znajdującego się w fazie wzrostu. Fakt ten brany jest pod uwagę w czasie przeprowadzania zabiegu i w związku z tym konieczna jest jego kilkukrotna powtórka, by efekt można było uznać za zadowalający.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi depilacji laserowej należą do jednych z najbezpieczniejszych w swojej dziedzinie, jednak nieprawidłowe przygotowanie do nich może skutkować wystąpieniem nieprzewidzianych działań niepożądanych. Na 4 tygodnie przed samym zabiegiem należy zaprzestać samodzielnej depilacji, a także zrezygnować z opalania w solarium. Ponadto zaleca się, by najpóźniej 21 dni przed rozpoczęciem serii zabiegów odstawić leki i inne substancje fotouczulające.

Konsultacja z lekarzem wymagana

Laserowa depilacja ja każdy inny zabieg posiada również bezwzględne przeciwwskazania, które powinny być przestrzegane w każdym gabinecie kosmetycznym. Zarówno kobiety w ciąży jak i te ze świeżą opalenizną powinny zostać wykluczone z możliwości wykonania zabiegu. Świeże rany, aktywna opryszczka i przewlekłe zmiany skórne również stanowią przeciwwskazanie do tego typu depilacji.